Nieobozowa Akcja Letnia

miejsce: Ośrodek „Jagoda” w Czerwonej Wodzie
termin: 10 – 21 lipca 2023 r., w godz. 10:00 – 15:00
koszt: 10 zł/dzień

W programie: m.in. gry i zabawy integracyjne, zajęcia kreatywne, zajęcia taneczne, zajęcia sportowe, spotkania z interesującymi osobami.

WAŻNE!!! Informujemy, że zorganizowany zostanie transport dla dzieci z Gminy Węgliniec, których miejsce zamieszkania nie pozwala na dotarcie do Czerwonej Wody.

Więcej informacji pod nr tel. 721 043 499 lub 600 705 686 – koorynator projektu Pani Anna Jagiełło

Dodatkowo zorganizowane zostaną wycieczki:

Park Dinozaurów w Krasiejowie – 04.07.2023 r.

Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie – zachwyca on rozmachem, estetyką i różnorodnością, a wycieczki do tego miejsca są doskonałą lekcją paleontologii. Na jego terenie znajdują się czynne wykopaliska, które również można odwiedzić. W miękkich iłach krasiejowskich sprzed 230 milionów lat zachowały się nagromadzone w wodnych osadach tysiące kości niezwykłych zwierząt, żyjących zarówno w środowisku wodnym jak i lądowym. Najbardziej znanymi krasiejowskimi skamieniałościami są liczne elementy kostne należące do bardzo blisko spokrewnionego z dinozaurami – silezaura. Największe modele dinozaurów w Krasiejowie mają nawet 60 metrów długości (amficelias) albo 18 metrów wysokości (brachiozaury).

Dodatkowe atrakcje to TUNEL CZASU, PREHISTORYCZNE OCEANARIUM, PARK EWOLUCJI, PAWILON PALEONTOLOGICZNY, KINO EMOCJI 5D, PARK ROZRWYKI I PLAC ZABAW.

Koszt wycieczki: 200,00 zł (w tym: przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu oraz obiad)

Wioska Czarów i Magii w Spytkowie – 28.07.2023 r.

Warsztaty artystyczne oraz animacje dla dzieci w Gospodarstwie „Czary Mary” i w stodole edukacyjnej „Abrakadabra”.

Koszt wycieczki: 70,00 zł (w tym: przejazd, ubezpieczenie, warsztaty i animacje dla dzieci, racuchy i ognisko)

Kolejkowo i Manufaktura Cukierków we Wrocławiu – 01.08.2023 r.

Kolejkowo to ogromna makieta tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śląsk. Jej twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Atrakcja mieści się w najwyższym budynku we Wrocławiu w Sky Tower na I piętrze, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, hotel Monopol, ul. Piłsudskiego, Solpol, charakterystyczne bloki mieszkalne, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Manufaktura Cukierków – Warsztaty podczas których będziemy świadkami procesu produkcyjnego od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. W trakcie warsztatów wcielimy się w rolę cukiernika i wykonamy własnego klasycznego lizaka.

Koszt wycieczki: 130,00 zł (w tym: przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu)

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska i Bawialnia Pałacowa w Kowarach – 11.08.2023 r.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska powstał w 2003 roku na terenie niedziałającej dziś fabryki dywanów. Prezentuje on najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Dolnego Śląska. Będziemy mogli zobaczyć perfekcyjnie wykonane modele zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z naszego terenu. Wszystkie zrobione są w skali 1:25, wraz z największą w Polsce miniaturą gór – Karkonoszy.

Po zwiedzaniu czekać będzie na nas moc atrakcji w Bawialni Pałacowej, gdzie dzieci będą mogły pozbyć się nadmiaru energii, co z pewnością ucieszy rodziców.

Koszt wycieczki: 150,00 zł (w tym: przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu)

Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – 18.08.2023 r.

Wycieczka składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy to zwiedzanie manufaktury, gdzie poznamy bolesławiecką tradycję ceramiczną. Zaprezentowane zostaną wszystkie etapy produkcji, dzięki czemu dowiemy się w jaki sposób powstaje ceramika – począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. Drugi etap to warsztaty, podczas których dzieci mogą rozwinąć swoje zdolności manualne i wrażliwość artystyczną.

Koszt wycieczki: 75,00 zł (w tym: przejazd, ubezpieczenie, bilet wstępu)

WAŻNE!!! Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy u instruktorów we wszystkich placówkach Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu.