Ułatwienia dostępu

Seniorzy chcą i potrafią się bawić, w minioną środę 18.10 br. seniorzy z Gminy Węgliniec spotkali się w Zajeździe „Sosnówka” w Ruszowie aby w miłej i ciepłej atmosferze wspólnie się bawić.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najstarszych mieszkańców, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec wraz z Gminną Radą Seniorów podjęli inicjatywę zorganizowania wydarzenia pn. „Nie liczę godzin i lat” o charakterze edukacyjno-integracyjnym. Projekt powstał w ścisłej współpracy z Burmistrzem Gminy Mariuszem Wieczorkiem, Gminną Radą Seniorów w Węglińcu, Urzędem Gminy i Miasta w Węglińcu oraz Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu. Inicjatorzy pomysłu skorzystali z możliwości dofinansowania ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz budżetu Gminy Węgliniec, a cały projekt napisała pani Agata Adamczyk z UGiM w Węglińcu. Frekwencja mile zaskoczyła organizatorów eventu pn. „Nie liczę godzin i lat”, gdyż wydarzenie miało na celu przede wszystkim integrację, wspólną aktywizację społeczną i kulturalną. W evencie uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek wraz z małżonką Anną Wieczorek, Sekretarz Gminy i Miasta Węgliniec Marcin Papla, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego Szymon Mikołajczyk, Radna Rady Miejskiej Węglińca Wanda Batog, Dyrektor GCKSiR w Węglińcu Paweł Babicz, Prezes Fundacji Interclub Femina Hanna Ilnicka, Sołtys Czerwonej Wody Elżbieta Grabowska, Sołtys Starego Węglińca Barbara Fink, Sołtys Ruszowa Edyta Petrunio, Sołtys Kościelnej Wsi Maria Fedyczkowska, Sołtys Jagodzina Adam Napolski, Seniorzy z Gminy i Miasta Węgliniec. Prowadzący Bogumiła Glonek Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów wraz z Mirosławem Matuszewskim Wiceprzewodniczącym Gminnej Rady Seniorów serdecznie przywitali gości podziękowali za otwarte serca i wszelką życzliwość skierowaną do seniorów z Gminy Węgliniec. Były podziękowania, gratulacje kwiaty i prezenty, event uświetniły występy dzieci z pracowni muzycznej z WCK w Węglińcu. Następnie na scenie wspaniały występ dała grupa teatralna seniorów „Czwarta Ściana” z Ruszowa.

W ramach profilaktyki zdrowotnej dla seniorów Pani Hanna Ilnicka Prezes Fundacji Interclub Femina w Zgorzelcu przeprowadziła swój autorski wykład pn. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” . Temat wykładu spotkał się z uznaniem i zakończył wspólną rozmową z prelegentką. Podczas eventu przeprowadzone zostały warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowotnej przez pielęgniarki Panią Wandę Bednarską i Panią Kamilę Nowak. Odbyły się również warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzone przez ratownika medycznego pana Łukasza Więckowskiego, które również spodobały się seniorom. Organizatorzy przygotowali również wystawę rękodzieła artystycznego, którym mogły pochwalić się gminne kluby seniora z Węglińca, Jagodzina i Czerwonej Wody.

Podczas eventu nie mogło zabrakną również integracji między seniorami, wszyscy świetnie się bawili!

Dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Kategorie: Aktualności