Ułatwienia dostępu

W sobotę 28.10.2023r. odbyło się zakończenie i podsumowanie sezonu turystycznego 2023 w Gminie Węgliniec, a było co podsumowywać.

W tym roku odbyło się 5 oficjalnych imprez rowerowych, 2 wycieczki piesze oraz 2 imprezy poza Gminą Węgliniec, w której braliśmy udział … ale po kolei.

Zaczęliśmy 22 kwietnia „XIII Rowerowym Rajdem Pamięci Toporów 1945-2023”, następnie w czerwcu „Koło w Koło po Gminie Węgliniec”, w lipcu „Jagodowy Rajd Rowerowy”, we wrześniu Grzybowy Tour De Węgliniec, a po drodze jeszcze 2 wycieczki piesze dla dzieci oraz Węgliniec Bike Challenge 2023. Łącznie ponad 500 uczestników, co daje tysiące kilometrów przejechane po Gminie Węgliniec.

Jest to powód do dumy!!!

Zakończyliśmy też naszą rywalizację w ramach Węgliniec Bike Challenge 2023. Łącznie rajd ukończyło 19 uczestników spełniając wszystkie kryteria rywalizacji. Złotym rowerzystą WBC 2023 został nasz kolega Jacek Hain pokonując 100 km w czasie 4,04 h. Wszystkim uczestnikom Gratulujemy.

Uczestniczyliśmy też w rajdzie „Otwórz oczy na Marcelinę” w Pieńsku gdzie poprowadziliśmy trasę z Węglińca oraz wyjechaliśmy na „Siekierczyńską 40-stkę” wykorzystując naszą przyczepę do przewozu rowerów. Nowością turystyczną w naszej Gminie były w tym roku piesze wycieczki dla dzieci, które odbyły się w wakacje w ramach „Nieobozowej Akcji Letniej” i „Marszu na ASUAN”.

Ten sezon turystyczny to także pierwszy sezon akcji promocyjnej „Zakręć się w Węglińcu”, która ma na celu promocje naszej wypożyczalni rowerów i trzech wycieczek z Dworca PKP w Węglińcu.

Zakończenie sezonu nie odbyło by się bez wycieczki rowerowe. O godz. 11.00 dwudziestu dwóch rowerzystów wzięło udział w ostatniej oficjalnej wycieczce w tym sezonie. Rajd rozpoczął się w obecności Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec – Mariusza Wieczorka oraz Dyrektora GCKSiR w Węglińcu – Pawła Babicza. Jak się niestety okazało w deszczu przejechaliśmy 30 km, co i tak nie popsuło mam humorów. Posileni pyszną zupą, kawa i ciastem zakończyliśmy oficjalny sezon turystyczny w Gminie Węgliniec – rozpoczęliśmy nieoficjalny.

Dziękujemy za współpracę: Gminie Węgliniec, Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Węglinieckiej oraz Towarzystwu Dobrych Pomysłów.

Zapraszamy do dołączenia do naszej Turystycznej Węglinieckiej Drużyny! Zakręć się w Węglińcu!

Pozdrawiam
Węgliniecki Oficer Turystyczny
Krzysztof Polewski

Kategorie: Aktualności